Dijital Patoloji Çözümleri

Digital Patoloji, görüntü-tabanlı dinamik bir ortam olup; görüntülerin taranması veya digital formatta toplanması, yönetimi ve değerlendirilmesine imkan tanıyan bir teknolojidir. Digital Patoloji uygulama alanları; ilk-teşhis,  diagnostik amaçlı konsültasyon, intraoperatif konsültasyon, tıp ve uzmanlık öğrencilerinin eğitimi, immünohistokimya (IHC) çalışmalarının manuel veya yarı-otomatik kuantifikasyonu, klinik araştırma, diagnostik karar verme desteği, uzmanlar arasında fikir alışverişi ve tümör konseyleri olarak sıralanabilir.

Digital Patolojinin, “Yaşam Bilimleri” alanındaki başlıca kullanımı : Mikroskop lamlarının, tüm lamı kapsayacak ve tek parça olacak şekilde yüksek hızda taranması, tarama sonrası görüntülerin kuantitatif analizi, görüntü ve analiz sonuçlarının web üzerinde paylaşılarak anında konsültasyon imkanı, görüntülerin güvenli şekilde digital ortamda saklanması olarak özetlenebilir.

Yetkili Tek Temsilcisi olduğumuz KFBIO firması, Dijital Patoloji Sistemleri alanında, Çin’in en köklü ve en büyük çözüm üreticisidir. Firmanın;

  • Tüm Slide Tarayıcılar (Whole Slide Imaging Systems),
  • Görüntü Yönetimi ve Analizi Yazılımları ve,
  • Patoloji Laboratuvar Enformasyon Sistemi çözümleri bulunmaktadır.

KFBIO, patoloji uzmanları ve hastane yöneticilerinin farklı ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, 2, 5, 20, 120 ve 400 lam yükleme kapasitesine sahip “Tüm slide Tarayıcı-Whole Slide Imaging” sistemlerini üretmekte ve pazarlamaktadır.  Firmanın, pazarda 1500’in üzerinde kurulu cihaz parkı bulunmaktadır.

KF-PRO-02

KF-PRO-05

KF-PRO-120

KF-PRO-400

KFBIO marka “Whole Slide Scanner” sistemleri, sahip oldukları yüksek rezolusyonlu tarama özelliği ve 40sn/slide (20X, 15mmx15mm) tarama hızıyla pazarda mevcut en iyi teknik özelliklere sahip cihazlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca, KFBIO Intel firmasıyla birlikte dijital patoloji görüntülerinin “Yapay Zeka (Artificial Intelligence)” teknolojileri kullanılarak analiz edilmesine yönelik yazılım geliştirme konusunda işbirliği yapmaktadır.

Digital Patoloji , özellikle eğitim, doku-tabanlı araştırma, ilaç geliştirme ve insan patolojisi alanlarında kendini kanıtlamış ve vazgeçilemez bir teknoloji olarak her geçen gün daha yüksek ivme ile ilerlemesini sürdürmektedir. Digital Patoloji; laboratuar giderlerinin düşürülmesi, operasyonel etkinliğin ve üretkenliğin arttırılması ve tedavi karar verme ve hasta bakım süreçlerinin iyileştirilmesini sağlar.

KFBIO firmasının geliştirmiş olduğu görüntü paylaşımı ve değerlendirme yazılımları sayesinde, görüntülere uzaktan ve mobil cihazlardan erişim imkanı mevcuttur. Böylelikle, uzaktan konsültasyona ek olarak sistemin, uzaktan eğitim uygulamalarında da başarıyla kullanılması mümkündür.

Firmamız, NINGBO KONFOONG BIOINFORMATION TECH.CO.LTD. (KFBIO) firmasının ürünlerinin Satış ve Satış Sonrası Hizmetleri konusunda ülkemizdeki Tek Yetkili distribütörüdür.   

Ürün ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki web sitesinden ulaşabilirsiniz :

 www.en.kfbio.cn