Innovative Health Technologies

Yenilikçi Sağlık Çözümleri

Novelsis Teknoloji Çözümleri

DIJITAL PATOLOJI ÇÖZÜMLERİ

Verin Lamlarınızı Biz Tarayalım!

Dijital Slayt Tarayıcınız mı yok !

Sorun değil, slayt’larınızı yerinizden alıyor, tercihleriniz doğrultusunda yüksek çözünürlüklü Dijital Slayt Tarayıcılarımızda dijital hale dönüştürüyor ve slayt görüntülerinizi kullanımınıza sunuyoruz. 

Üstelik, isterseniz bu hizmeti sizin kendi laboratuvarınızda da sağlıyoruz. 

Slayt tarama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen bizi arayınız.

Slaytlarınızı Kolayca ve Akıllıca Tarayın

Dijital Slayt Tarayıcılar, normal şartlarda mikroskop altında incelemek durumunda olduğunuz lamları, hızlı ve yüksek çözünürlüklü olarak tarayarak dijital ortama aktaran cihazlardır. 

Firmamız,  bu alanda dünya genelinde 2500 adetten fazla cihaz kurulumu bulunanan Çin’in en büyük Dijital Patoloji firması olan KFBIO’nun  Türkiye Tek Yetkili Distribütörlüğü’nü yürütmektedir.

Farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere tasarlanmış olan farklı kapasite ve fonksiyonelliğe sahip Dijital Slayt Tarayıcılarımız hakkında daha kapsamlı bilgilere aşağıdaki link’ten ulaşabilirsiniz. 

https://www.kfbiopathology.com


Dijital Slayt Görüntüleriniz Artık Bir "tık" Uzağınızda

Dijital slayt görüntülerinin yüksek veri hacmine sahip olmaları sebebiyle saklanması, dağıtımı ve izlenmek üzere erişimi güç, ancak bir o kadar da önem arz eden bir husustur. Çünkü, başarılı bir şekilde taradığınız slaytlarınızın dijital görüntülerinin dağıtımı ve erişimini etkin olarak gerçekleştiremediğiniz sürece sistemden beklenen faydayı sağlayamazsınız.  

Ürün portföyümüzde, KFBIO ve Indicalabs firması tarafından geliştirilmiş olan “Görüntü Saklama/Dağıtım/İzleme” yazılımlarını bulabilirsiniz. Sözkonusu yazılımlar sayesinde internet ve yerel ağ (network) bağlantınızın olduğu her yerden istediğiniz zaman görüntülere erişim imkanınız bulunmaktadır.   

Hızlı ve Akıllı Bir Yardımcı İstemez misiniz ?

Patolojide slayt görüntülerinin yüksek çözünürlüklü olarak dijital ortama aktarılması verinin saklanması ve dağıtımında sağladığı faydalara ek olarak teşhis ve tanıda bilgisayar desteğinden faydalanılmasına imkan tanımaktadır.

Firmamız, “Kantitatif Patoloji” alanında dünyanın en tecrübeli ve en fazla kabul görmüş çözümlerini üreten Indica labs firmasının Tek Yetkili Temsilciliğini yürütmektedir. Ürün portföyümüzde, dijital görüntülere erişim, dağıtım ve görüntü analizine yönelik Indica labs’ın gelişmiş çözümlerini bulabilirsiniz. Dahası, Ki-67 sayımı, Cervical Kanser, tüberküloz, tiroid biyopsi, kan hücre analizi vb bilgisayar destekli tanı ve teşhise yönelik birçok Yapay Zeka uygulamasını da bulabilirsiniz.

Laboratuvar Süreçlerinizi "İzlenebilir" ve "Ölçülebilir" kılalım !

Patoloji laboratuvarlarında, numune kabul masasına teslim edilen örnekler, tipine ve klinisyen veya patoloji uzmanları tarafından talep edilen analizlere göre farklı işlemlere tabi olmaktadır. Özellikle, büyük ölçekli hastanelerde, patoloji laboratuvarına teslim edilen günlük numune sayıları oldukça yüksektir. Haliyle, laboratuvar içerisindeki yüksek iş yoğunluğu ve numune trafiğinin olduğu bu tarz büyük laboratuvarlarda numune takibi her zaman bir sıkıntıdır.    

Kayıp veya hatalı etiketlendirilmiş numuneler, laboratuvar yöneticilerinin en büyük endişesidir. İlaveten, bu tarz laboratuvarlarda çalışanların ve süreçlerin etkinliğini ölçmek üzere Performans İndikatörleri belirlemek ve bunları doğru şekilde ölçebilek başlı başına bir derttir. 

Bu dertlere çözüm olmak üzere, ürün portföyümüzde, ESBLADA Medicl firmasına ait “Patoloji Bilgi Sistemi” ve “Numune Takip Sistemi” çözümlerini bulabilirsiniz. Bu çözümler sayesinde, laboratuvarınızdaki her bir süreci ve numuneyi adım adım takip edebilir, “Performans İndikatörleri” belirleyebilir ve bunların hassas şekilde takibini yapabilirsiniz. 

Doku Kasetleriniz ve Lamlarınız için Lazerli, Yüksek Hızda ve Rezolusyonda Baskı Yapabilen Barkod Yazıcılar

Patoloji laboratuvarlarındaki sıkıntılı süreçlerden biri de Doku kasetlerinin ve lamların etiketlendirilmesi işidir. Halen, kaset ve lamların üzerine el yazısı ile bilgileri yazan laboratuvarlar mevcuttur. Hatalı etiketleme veya yazım sebebiyle hataların oluşabilmesi riski sebebiyle bu sürecin doğru yönetilmesi kritik önem taşır. İlaveten, el yazıları, kimyasallara, yüksek ısı ve nem koşullarına karşı dayanaklı olmadıkları gibi yıllar geçtikçe silinmektedirler. 

Lam ve Kasetlere etiketlerin otomatik olarak yazıcılar tarafından basılması, bu sorunların çözümünde önemli rol oynamaktadır. Ne var ki, bu yazıcıların yüksek işletme maliyetleri, birçok kullanıcı için önemli bir sorundur. Hatta, bazı laboratuvarlarda, mürekkep, şerit, kartuş vb sarf malzemelerin maliyetlerinin çok yüksek olması sebebiyle bu yazıcılar laboratuvarın bir köşesinde atıl olarak beklemektedir.

Temsilciliğini yürüttüğümüz JQ Medical firması tarafından geliştirilmiş olan Lam ve Doku Kaset Barkod Yazıcıları, sahip oldukları UV lazer teknolojisi sayesinde son derece hızlı ve yüksek rezolusyonda baskı üretebilmekte ve tüm bunları hiçbir sarf maliyeti olmaksızın yapabilmenize fırsat vermektedir. İlaveten, yazıcılarda her türlü standart kaset ve lam (kabul edilebilir kalitede) kullanmanız mümkündür.